ზურაბ პატარაძე საპატიო ქობულეთელების დაჯილდოების ღონისძიებას დაესწრო
აჭარის მთავრობის თავმჯდომარე ზურაბ პატარაძე მთავრობის სხვა წარმომადგენლებთან ერთად, ქობულეთის კულტურის სახლში გამართულ ღონისძიებას დაესწრო. ღონისძიებაზე საპატიო ქობულეთელები დაჯილდოვდნენ.
აჭარის მთავრობის პრესსამსახურის ინფორმაციით, მუნიციპალიტეტის მიერ დაწესებული ჯილდოები კულტურის, განათლების, ჯანდაცვის, სპორტის, ბიზნესის, ტურიზმის, სოფლის მეურნეობის სფეროებში და შშმ პირთა ინტეგრირებისათვის შეტანილი წვილილისა და დამსახურებისათვის წარჩინებულ ქობულეთელებს გადაეცათ.
დაჯილდოების ღონისძიებაზე ასევე გამოვლინდა წლის წარმატებული ახალგაზრდა, ხოლო წლის ქობულეთელის ტიტული მძლეოსნობაში რიოს ოლიმპიური ჩემპიონატის პრიზიორს ირაკლი თურმანიძეს ერგო.
საპატიო სიგელი ირაკლი თურმანიძეს აჭარის მთავრობის თავმჯდომარემ ზურაბ პატარაძემ პირადად გადასცა.
კულტურის სახლში საზოგადოების წინაშე მუსიკალური და ქორეოგრაფიული ნომრებით ადგილობრივი შემოქმედებითი ჯგუფები და ინდივიდუალური შემრულებლები წარსდგნენ. დაჯილდოების ღონისძიება ქობულეთის მუნიციპალიტეტის მხარდაჭერით ჩატარდა.