კობა კობალაძემ საქართველოს სამომხმარებლო კოოპერატივების ცენტრალური კავშირის თავმჯდომარესთან შეხვედრა გამართა
ვეტერანების საქმეთა სახელმწიფო სამსახურის დირექტორმა, გენერალ- მაიორმა, კობა კობალაძემ საქართველოს სამომხმარებლო კოოპერატივების ცენტრალური კავშირის - ცეკავშირის გამგეობის თავმჯდომარესთან, გურამ გეწაძესთან გაცნობითი ხასიათის შეხვედრა გამართა.
ამის შესახებ ინფორმაციას ვეტერანების საქმეთა სახელმწიფო სამსახური ავრცელებს.
მათივე ცნობით, კობა კობალაძემ სტუმარს ვეტერანების საქმეთა სახელმწიფო სამსახურის სტრუქტურა, ადმინისტრაციული მოწყობა, სტრატეგიული გეგმები და საქმიანობის ძირითადი მიმართულებები გააცნო. მან ვრცლად ისაუბრა სოციალურ და ჯანდაცვის კუთხით განხორციელებულ პროექტებზე, რომლებსაც სამსახური, სხვადასხვა სახელმწიფო უწყებებთან ერთად, ბენეფიციართა სოციალური, ეკონომიკური და ჯანდაცვის პირობების გასაუმჯობესებლად ახორციელებს.
„დაიგეგმა სხვადასხვა ერთობლივი ღონისძიებების და პროგრამების განხორციელება აგრარული მიმართულებით, რომელიც ვეტერანების სოციალური და ეკონომიკური მდგომარეობის გაუმჯობესებას შეუწყობს ხელს.
როგორც კობა კობალაძემ შეხვედრაზე აღნიშნა, აგრარული სექტორში ვეტერანთა ჩართულობის გაზრდა და მათი ხელშეწყობა სამსახურის ერთ-ერთ მნიშვნელოვან პრიორიტეტს წარმოადგენს“, - ნათქვამია ინფორმაციაში.