სასამართლოში ზვიად ცეცხლაძისა და კიდევ შვიდი პირის  პროცესი მიმდინარეობს
თბილისის საქალაქო სასამართლოში, პარლამენტთან მიმდინარე საპროტესტო აქციების დროს ჯგუფური ძალადობის ორგანიზების და მასში მონაწილეობის ბრალდებით დაკავებულ ზვიად ცეცხლაძისა და კიდევ შვიდი პირის სასამართლო პროცესი მიმდინარეობს.
დღევანდელ სხდომაზე ბრალდების მხარის მტკიცებულებებს გამოიკვლევენ. უფრო კონკრეტულად კი, გასულ სხდომაზე საქმის მთავარი გამომძიებლის, არსენ ხუნაშვილის დაკითხვა დაიწყეს. სწორედ მისი ჩვენების მოსმენით გაგრძელდება დღევანდელი სხდომა.
ამასთან, სასამართლოში ჩვენებას ჩხრეკაში მონაწილე პოლიციელი მისცემს, რითაც პროკურატურა საკუთარი მტკიცებულებების გამოკვლევას დაასრულებს.
ცნობისთვის, დაკავებული 8 პირიდან სამს - ზვიად ცეცხლაძეს, ვეფხია კასრაძესა და ვასილ კაძელაშვილს ჯგუფური ძალადობის ორგანიზებასა და ხელმძღვანელობას ედავებიან. მათ 6-დან 9-წლამდე თავისუფლების აღკვეთა ემუქრებათ.
ბრალდებულებიდან ხუთს - გიორგი გორგაძეს, ირაკლი მიმინოშვილს, ინსაფ ალიევს, თორნიკე გოშაძეს და ნიკოლოზ ჯავახიშვილს ჯგუფურ ძალადობაში მონაწილეობას ედავებიან. მათ 4-დან 6-წლამდე თავისუფლების აღკვეთა ემუქრებათ.