თეიმურაზ კუპატაძე კელიების საპირფარეშოებად გამოყენებაზე - მერწმუნეთ, მსგავსი რამ არ ხდება, მესაზღვრეების განმარტებით, ქაღალდებს და ნაგავს იქ მომლოცველი ტურისტები ყრიან
საქართველოს სასაზღვრო პოლიციის უფროსის მოადგილე თეიმურაზ კუპატაძე უარყოფს ინფორმაციას, რომ დავით გარეჯის მონასტრის ტერიტორიაზე არსებულ გარკვეულ კელიებს აზერბაიჯანელი მესაზღვრეები საპირფარეშოებად იყენებენ.
როგორც კუპატაძემ დავით გარეჯში საქართველო-აზერბაიჯანის მხარეებს შორის შეხვედრის დასრულების შემდეგ ჟურნალისტებს განუცხადა, ქაღალდებს და ნაგავს, როგორც აზერბაიჯანელი მესაზღვრეები განმარტავენ, იქ ყრიან მომლოცველი ტურისტები.
როგორც კუპატაძემ აღნიშნა, ტერიტორია თავად აზერბაიჯანელებმა დაასუფთავეს და პირობა მისცეს ქართულ მხარეს, რომ იქ, სადაც კელიებია, აზერბაიჯანელი მესაზღვრეები არ ივლიან.
"მერწმუნეთ, მსგავსი რამ იქ არ ხდება. ქაღალდებს და ნაგავს, როგორც თვითონ განმარტავენ, იქ ყრიან მომლოცველი ტურისტები, რომლებიც იქ ჩადიან. ეს იყო ძველი დარჩენილი ნაგავი, როცა მათ (ტურისტებს) გადაადგილების საშუალება ჰქონდათ. თვითონვე დაასუფთავეს ეს ადგილები და პირობა მოგვცეს, რომ იმ ტერიტორიაზე, სადაც კელიებია აზერბაიჯანელი მესაზღვრეები არ გადაადგილდებიან, ამიერიდან ივლიან მხოლოდ საზღვრის შეუთანხმებელ მონაკვეთზე", - განაცხადა კუპატაძემ.