გია ვოლსკი - პრეზიდენტის საახალწლო გზავნილები დესტრუქციული ფრაზებითა და შეძახილებით იყო დატვირთული
პრეზიდენტის საახალწლო გზავნილები დესტრუქციული ფრაზებითა და შეძახილებით იყო დატვირთული - „საქმე ლაპარაკის ნაცვლად“ „ნაციონალური მოძრაობის“ ლოზუნგია და კარგი იქნება თუ ამ ლოზუნგს კოლექტიური „ნაცმოძრაობის“ ერთ-ერთი ფრთის ლიდერი სალომე ზურაბიშვილი გაიხსენებს, - ამის შესახებ ჟურნალისტებს “ქართული ოცნების“ ერთ-ერთმა ლიდერმა გია ვოლსკიმ განუცხადა.
ვოლსკის შეფასებით, სალომე ზურაბიშვილმა საახალწლო მიმართვისას ილაპარაკა არა როგორც პრეზიდენტმა, არამედ როგორც ერთ-ერთმა გაბრაზებულმა პოლიტიკურმა ლიდერმა.
“ძალიან ბევრი რამ, რაც შესაძლებელია, კეთდება იმისთვის, რომ ოკუპირებულ ტერიტორიებზე მცხოვრები ადამიანების ცხოვრება გაიოლდეს - განსაკუთრებით ახალგაზრდებისთვის, მათი სწავლისთვის და გაცილებით მეტი იქნება.
გარდა ამისა, თქვა, რომ ახსოვთ შოვი და გურია, თითქოს შოვისა და გურიის ტრაგედიამ მარტო ეგ და იმ 8 მარტის მონაწილე ადამიანების სული შეძრა - მხედველობაში ის ადამიანები მყავს, ვინც პოლიციას მოლოტოვის კოქტეილი ესროლა.
როდესაც მთავარსარდალი ოპოზიციური აზრისა და პროტესტის ასეთ რადიკალური ფორმით გამოვლინებას უჭერს მხარს, ეს ქვეყნისთვის მისაღები არ არის და ქვეყანას აზიანებს“, - განაცხადა გია ვოლსკიმ.