სალომე ზურაბიშვილი - ყველაფერი, რაც დღეს საქართველოში ხდება, ქვეყანას ევროპული გზიდან და ევროპული რეფორმებიდან აშორებს
გურამ მაჭარაშვილი - „გრანტების შესახებ“ და მისი თანმდევი კანონები თავიდან ბოლომდე ემსახურება სუვერენიტეტის დაცვას
ირაკლი კობახიძე - თუ კონკრეტული პირების ქმედებები საფრთხეს უქმნის ქვეყნის კონსტიტუციურ წყობილებას, ამ შემთხვევაში უნდა იმოქმედოს კანონმდებლობამ
სალომე ზურაბიშვილი - პარტიას ვეღარ შევქმნი, ჩემთვის ეს დრო დასრულებულია, ახლა ჩემი როლი სხვა არის, რაც შეეხება დებატებს, არ არსებობს იმის ვარიანტი, ერთსაათიან დებატში პრემიერთან რამეს მიაღწიო, ეს არის ფიგურული სრიალი
სალომე ზურაბიშვილი კითხვაზე: ელოდება თუ არა მის დაპატიმრებას - მე არ ვარ ახალი ცვლილებების მთავარი ობიექტი, ეს არ ეხება მხოლოდ სალომე ზურაბიშვილს, ეხება ყველას - არსად წასვლას არ ვაპირებ, რატომ უნდა წავიდე?
სალომე ზურაბიშვილი - ილიას სახელმწიფო უნივერსიტეტი გაჩხერილი ჰყავთ და უნდათ ბოლო მოუღონ, თუმცა, ბევრად უფრო რთულადაა საქმე - არავის ეგონოს, რომ კერძო უნივერსიტეტები ამას გადაურჩებიან!
შალვა პაპუაშვილი - გერმანიის საგარეო უწყების გვერდზე საქართველოს პრეზიდენტად კვლავ სალომე ზურაბიშვილია მითითებული, საგარეო მინისტრად - ილია დარჩიაშვილი - „აიტიშნიკი“ მაინც  გაგვაცნონ, შეიძლება ვინმე ქართველი „ნაცია“ - ამაზე პასუხს ველი
ირაკლი კირცხალია - სალომე ზურაბიშვილის თითოეული ქმედება ჩაითვლება ანეკდოტად - ჯერ პრეზიდენტის შტანდარტით დარბოდა, შემდეგ შეიძლება დედოფლობაც უნდოდა, დღეს არ ვიცი, პრეზიდენტად აღიარებს თავს თუ მონარქად
სალომე ზურაბიშვილი - დღეს ვერავინ გაბედა თსუ-სთან  მოსვლა, სად არიან? უნდა ვიყოთ მზად, რაც დასაცავია, დავიცვათ  - თუ არა თავისუფალი უნივერსიტეტი, არც თავისუფლება შეიძლება სუფევდეს, ეს იქნება ყველაზე მძიმე შეცდომა, რასაც "ოცნება" დაუშვებს
თსუ-სთან საპროტესტო აქცია მიმდინარეობს
თეონა აქუბარდია - ჩვენ ყველანი ვიქნებით სამიზნე, მაგრამ ეს არ ნიშნავს იმას, რომ წინააღმდეგობას შევწყვეტთ - სალომე ზურაბიშვილი კი, როგორც პირველი სამიზნე თავად შალვა პაპუაშვილმა დაასახელა
სალომე ზურაბიშვილი - „ქართულმა ოცნებამ“ თსუ-ს დამოუკიდებლობა დაასრულა, უნივერსიტეტის პოლიტიზაციით და აკადემიურ თავისუფლებაზე მუქარით
სალომე ზურაბიშვილი - რომ არა უნივერსიტეტი, რომელიც თავისუფალი და კრიტიკული აზროვნების კერად დარჩება, არ შეიძლება სახელმწიფო დამოუკიდებლად არსებობდეს
არჩილ გორდულაძე - საერთოდ არარელევანტურია სალომე ზურაბიშვილი - ის არის ერთი გაჭრილი კარტი, რომელიც კოლექტიური „ნაცმოძრაობის” ერთ-ერთ შემადგენელ, მაგრამ არცთუ ისე მნიშვნელოვან ჭანჭიკად არის გადაქცეული
კახა კალაძე - იმ საქმეში, რაზეც ტრამპი საუბრობს, ომის დასრულება და „დიფ სთეითის“ დამარცხება, ვგულშემატკივრობთ - მზად ვართ, აღდგეს სტრატეგიული პარტნიორობა, გადაიტვირთოს ურთიერთობები და ახალი ფურცლიდან დაიწყოს
შალვა პაპუაშვილი - სალომე ზურაბიშვილი არის თვითმარქვია ექსპრეზიდენტი, საზღვარგარეთაც, ალბათ, შტანდარტით დადის, დაკეცავს და მიაქვს ხოლმე - „ჰოლივუდის“ თუ არა, „ბოლივუდის“ ფილმი მოუხდებოდა ამ მდგომარეობას