გია ვოლსკი - ბაჩიაშვილი საკმაოდ გონიერი ადამიანია, მიხვდა, რომ უარი უნდა თქვას წამებულის როლზე და აღიაროს სიმართლე - ვინც აანაზღაურებს თუნდაც მძიმე ზარალს, რაც სახელმწიფოს, კონკრეტულ პირს, პირთა ჯგუფს მიაყენა, კანონი მის მიმართ იქნება შეღავათიანი
აშშ დოლარის ოფიციალური ღირებულება 2.6769 ლარი გახდა
საქართველოს ტექნიკურმა უნივერსიტეტმა ERASMUS+ CBHE პროექტ ERIC-GE-ის ორდღიან სამუშაო შეხვედრას უმასპინძლა
„სანდომის“ დირექტორი - გვესმის ქსელური მაღაზია „ქეშბექის“ გარეშე ვერ იარსებებს, მაგრამ ის უკვე ჩვენს ფუნქციას ითავსებს, რაღაც პროცენტზე უნდა შევჯერდეთ, რომ მის ზემოთ ვერ მოითხოვოს მარჟა, სხვა შემთხვევაში, ქართულ წარმოებას გაგვინადგურებენ
მიხეილ სააკაშვილი - ბაჩიაშვილის „ქეისი“ არის კლასიკური ნიმუში, როგორ მოქმედებს მაფიოზური სახელმწიფო - ის მიხვდა, რომ სიცოცხლე ჰქონდა გადასარჩენი და ივანიშვილის დაბადების დღისთვის გააფორმა კაპიტულაცია
კომპანია „ჯოლიოს“ წარმომადგენელი - დაბალი ხარისხის ზეთი, რომლის 90% რუსეთიდან შემოდის, არ არის საწარმოებში იმ სტანდარტებით ნაწარმოები, როგორც მაგალითად, საქართველოში
„ქართული რესპუბლიკა“ - ირანის საელჩოს საპროტესტო წერილი გადავეცით იმაზე, როგორც იყო მოხსენიებული ქართველთა იძულებითი გადასახლება, რის შემდეგაც ელჩს შევხვდით - მისასალმებელია მის განცხადებაში ქართველების გადასახლების ტკივილზე ხაზგასმა
ირაკლი აბესაძე 4 ოქტომბრის საქმეზე - ლითონზე ექსპერტიზა ჩაატარა იურისტმა და ამით ყველაფერი ნათელია - ექსპერტი მივიდა, სასახლის ღობეს დახედა და თქვა, უჰ, ეს გატეხილი უნდა იყოს და არა გაჭრილიო - შეგვიძლია ვთქვათ, რომ დასკვნა ყალბია
პროკურორი - საქმეზე საოკუპაციო რეჟიმის სააგენტოს სტატია წარმოდგენილია ერთადერთი მიზეზით - გახარიას მიერ საოკუპაციო ხაზთან საგუშაგოს აღმართვას საოკუპაციო რეჟიმის მხრიდან საპასუხო ქმედებები მოჰყვა, რამაც სამხედრო ესკალაციის საფრთხე გამოიწვია
პროკურორი - ბრალდებულმა ელისო კილაძემ განმარტა, რომ მხოლოდ ოთარ-რომანოვ ფარცხალაძეს არ იცნობს, ასევე, განაცხადა, რომ მას არ ჰქონდა ქოლცენტრები, სხვა შემთხვევაში, მასაც ამხელდა