ნიკო კვარაცხელიას მკვლელობის საქმის პროკურორი - ბუსა ჟვანია ქვეყნიდან არ არის გასული ოფიციალურად
დონალდ ტრამპი - ყველა ქვეყნისთვის ტარიფებს 10%-დან 15%-მდე გავზრდი
ვოლოდიმირ ზელენსკი მარკ რუტეს ესაუბრა
სულხან თამაზაშვილი ნიკო კვარაცხელიას მკვლელობაზე - ეს იყო ძალიან შემზარავი, მძიმე ფაქტი, თუმცა, დანაშაული მყისიერად გაიხსნა - დანაშაულის ,,ჩაფარცხვაზე" საუბარი არასერიოზულია და მიმაჩნია, რომ ეს საკითხი ამოწურულია
სალომე ზურაბიშვილი - საქართველო საერთაშორისო ურთიერთობების პასიურ ობიექტად იქცა - საქართველოს ფარგლებს გარეთ უფრო მეტის გაკეთებაა შესაძლებელი
თაზო დათუნაშვილი „მოსკოვის მექანიზმის“ ფარგლებში დანიშნულ ექსპერტებთან შეხვედრაზე - საუბარი შეეხო სისტემურ წამებას, ძალადობას და ზოგადად ქვეყანაში არსებულ ვითარებას - შეუძლებელია იმის მოლოდინი, რომ დასკვნა მსუბუქი იქნება
გიორგი კეპულაძე - როგორც ჩანს, „ოცნებამ“ მომხრეებშიც აღმოაჩინა, რომ უკმაყოფილოები არიან ფასებით და მთავრობამ ხომ უნდა აჩვენოს, რომ რამეს აკეთებს - კომისიების შექმნა არის ბაქი-ბუქი, ეკონომიკის ფაკულტეტის პირველ კურსზე ასწავლიან, რომ ამ გზებით ფასები არ მცირდება
რობერტ ფიცო - თუ კიევი ნავთობის ტრანზიტს არ განაახლებს, მაშინ სლოვაკეთი უკრაინისთვის ელექტროენერგიის მიწოდებას შეწყვეტს
ტატა ხვედელიანი - სამწუხაროა, რომ „მოსკოვის მექანიზმი“ ამოქმედდა, თუმცა „ოცნებამ“ დაიმსახურა ეს - ექსპერტებს მივაწოდეთ ინფორმაცია ადამიანის უფლებების მძიმე დარღვევებზე და იმაზე, რომ გიორგი გახარიაზე პოლიტიკური შურისძიება ხორციელდება
ემანუელ მაკრონი აშშ-ის უზენაესი სასამართლოს მიერ ტარიფების გაუქმებაზე - უზენაესი სასამართლოსა და კანონის უზენაესობის არსებობა ცუდი არ არის
სახელმწიფო სერვისების განვითარების სააგენტო სიმართლესთან შეუსაბამოს უწოდებს ინფორმაციას, რომ „ახალ პასპორტებში არსებული ხარვეზის გამო საქართველოს ათობით მოქალაქე საზღვრიდან მოაბრუნეს“
ივანე გოგლიძის ადვოკატი - შესაძლებელია ცალკეულ დაზიანებულ პროდუქციაზე იყოს საუბარი, თუმცა, ჩემი დაცვის ქვეშ მყოფი არ ეთანხმება იმ სურათს, რომ საშინელ მომწამვლელ ნივთიერებებს აწარმოებდა
ფალსიფიცირებული თევზის კონსერვების წარმოება-გასაღებისთვის დაკავებულ ივანე გოგლიძეს აღკვეთის ღონისძიების სახით პატიმრობა შეეფარდა
ვოლოდიმირ ზელენსკი - უკრაინა რუსეთთან ომში არ მარცხდება
Axios - დონალდ ტრამპი მზად არის განიხილოს ირანის წინადადება ურანის „სიმბოლურად“ გამდიდრების შესახებ, თუმცა სხვა ვარიანტებიც განიხილება, კერძოდ, ირანის უზენაესი ლიდერის ლიკვიდაცია
პიტერ სიიარტო - უნგრეთმა ევროკავშირის მიერ უკრაინისთვის 90 მილიარდი ევროს ოდენობის სესხის გამოყოფა დაბლოკა
თემაზე - „გაძვირებული საქართველო და სოციალური კრიზისი“, დისკუსია გაიმართა - მონაწილეებმა ფასებთან დაკავშირებით რეკომენდაციების პაკეტი შეიმუშავეს
უკრაინული მედია - რუსეთის უდმურტეთის რესპუბლიკაში რაკეტების კომპონენტების მწარმოებელ ქარხანაზე დრონებით თავდასხმა განხორციელდა