ერგნეთში, ინციდენტების პრევენციისა და მათზე რეაგირების მექანიზმის ფარგლებში, რიგით 121-ე შეხვედრა მიმდინარეობს
გორის მუნიციპალიტეტში, ოკუპირებული ტერიტორიის პერიმეტრზე მდებარე სოფელ ერგნეთში, ინციდენტების პრევენციისა და მათზე რეაგირების მექანიზმის ფარგლებში, რიგით 121-ე შეხვედრა მიმდინარეობს.
სახელმწიფო უსაფრთხოების სამსახურის საინფორმაციო-ანალიტიკური დეპარტამენტის დირექტორის მოადგილის განცხადებით, საქართველოს ცენტრალური ხელისუფლების წარმომადგენლები საოკუპაციო ხაზთან ბოლო პერიოდში დაფიქსირებულ ინციდენტებს, განხორციელებულ დესტრუქციულ ქმედებებს და საქართველოს მოქალაქეების უკანონოდ დაკავების ფაქტებს განიხილავენ.
როგორც ირაკლი ანთაძემ აღნიშნა, შეხვედრებს შორის პერიოდში დაფიქსირდა უკანონო ბორდერიზაციის 8 შემთხვევა ქარელისა და გორის მუნიციპალიტეტების სოფლებში.
„მთავარი აქცენტი დღევანდელ შეხვედრაზე, ისევე როგორც წინა შეხვედრაზე, გაკეთდება უკანონო პატიმრობაში მყოფი პირების საკუთარ ოჯახებში დროულ დაბრუნებაზე. დღეის მდგომარეობით, უკანონო პატიმრობაში იმყოფება 10 პირი. შეხვედრებს შორის პერიოდში დაფიქსირდა უკანონო ბორდერიზაციის 8 შემთხვევა ქარელისა და გორის მუნიციპალიტეტების სოფლებში, რა დროსაც გავლებულ იქნა ე.წ. ხანძარსაწინააღმდეგო ხნულები და აღმართულ იქნა მეტალის ბოძები, რომლებზეც შემდგომ ხდება მავთულხლართის გავლება“, - განაცხადა სუს-ის საინფორმაციო-ანალიტიკური დეპარტამენტის დირექტორის მოადგილემ.