გიორგი ვაშაძე - შევთანხმდით, რომ ყველანი ერთიანები ვართ და ამ ერთიანობას წყალი არ გაუვა - გარდა იმის, რომ ერთიანი ფრონტით ვიბრძოლოთ ბოლომდე, სხვა ვარიანტი არ გვაქვს
შევთანხმდით, რომ ყველანი ერთიანები ვართ და ამ ერთიანობას წყალი არ გაუვა - გარდა იმის, რომ ერთიანი ფრონტით ვიბრძოლოთ ბოლომდე, სხვა ვარიანტი არ გვაქვს,- ამის შესახებ "ერთიანობა-ნაციონალური მოძრაობის" ერთ-ერთმა ლიდერმა, გიორგი ვაშაძემ ორბელიანების სასახლეში პრეზიდენტთან შეხვედრის დასრულების შემდგომ განაცხადა.
მისი თქმით, დღეს საზოგადოებამ დაინახა, რომ არის "რუსული რეჟიმი, რომელიც აპირებს, გაწყვიტოს ურთიერთობა დასავლეთთან და ქვეყანა მოაქციოს იზოლაციაში".
"ჩვენ შევთანხმდით აბსოლუტურ ერთიანობაზე. ახლა მივდივართ რუსთაველზე. გადაწყვეტილებებს, თუ რამე გვექნება მისაღები, მივიღებთ ხალხთან ერთად. შევთანხმდით, რომ ყველანი ერთიანები ვართ და ამ ერთიანობას წყალი არ გაუვა. კიდევ ერთხელ ვამბობ, ეს იყო პრეზიდენტის მოწოდებაც. დიდი ხანია მე, პირადად ეს პოზიცია მქონდა. დარწმუნებული ვარ, რომ ჩვენ აუცილებლად გავიმარჯვებთ ამ პროცესში. დღეს ხალხმა, საზოგადოებამ პირდაპირ დაინახა, რომ არის რუსული რეჟიმი, რომელიც თვითმარქვიაა და რომელიც აპირებს, გაწყვიტოს ყველანაირი ურთიერთობა დასავლეთთან, მოგვაქციონ იზოლაციაში. ჩვენ გარდა იმის, რომ ერთიანი ფრონტით ვიბრძოლოთ ბოლომდე, სხვა ვარიანტი არ გვაქვს",- განაცხადა გიორგი ვაშაძემ.