სალომე ზურაბიშვილი - „ქართულ ოცნებას“ სანქციები უახლოვდება, რომლებიც ახლა სამიზნეში იღებენ მოსამართლეებს, პროკურორებსა და გამომძიებლებს, როგორც რეპრესიების ინსტრუმენტებს
„ქართულ ოცნებას“ სანქციები უახლოვდება, რომლებიც ახლა სამიზნეში იღებენ მოსამართლეებს, პროკურორებსა და გამომძიებლებს, როგორც რეპრესიების ინსტრუმენტებს, - ამის შესახებ საქართველოს მე-5 პრეზიდენტი, სალომე ზურაბიშვილი X-ის საკუთარ გვერდზე წერს.
„ქართული ოცნების“ მმართველობას საერთაშორისო სანქციები უახლოვდება, რომლებიც ახლა სამიზნეში იღებენ მოსამართლეებს, პროკურორებსა და გამომძიებლებს, როგორც რეპრესიების ინსტრუმენტებს. „რუსულ რეჟიმთან“ კოლაბორაცია ძვირი ჯდება, მაგრამ საკუთარი სინდისით ცხოვრება უფრო ძვირი დაჯდება.
ჩვენ, პრო-ევროპული პარტიების „წინააღმდეგობის პლატფორმაში“ გაერთიანებულები, ქართველ ხალხს ვპირდებით, რომ ახალი არჩევნები გზას გაკაფავს არა შურისძიებისკენ - არამედ აღდგენილი სამართლისკენ და დაცული ინდივიდუალური უფლებებისკენ!” - წერს ზურაბიშვილი.