სულ დეპოზიტები: 365 მილიონი ლარი
მარეგულირებელი კაპიტალი: 148 მილიონი ლარი
წმინდა მოგება: 4 მილიონი ლარი
პაშა ბანკი საქართველოს გენერალურმა დირექტორმა, რამილ იმამოვმა, ბანკის შედეგებზე საუბრისას აღნიშნა: „ ჩვენ ვაგრძელებთ სტაბილურ განვითარებას საქართველოს ბაზარზე. 2025 წლის პირველი ნახევრის ფინანსური შედეგები პაშა ბანკი საქართველოს გუნდის პროფესიონალიზმისა და ჩვენი მომხმარებლების მაღალი ნდობის მაჩვენებელია. საქართველოში ჩვენ წარმოვადგენთ რეგიონში ერთ-ერთი ყველაზე მსხვილ აზერბაიჯენულ ჰოლდინგს, რაც საშუალებას გვაძლევს ხელი შევუწყოთ რეგიონული ბიზნესის განვითარებას და მხარდაჭერას. ჩვენ წარმოდგენილი ვართ აზერბაიჯანში, საქართველოსა და თურქეთში, რაც ცალსახად ამარტივეს ვაჭრობის დაფინანსების ტრანზაქციებს ჩვენი მომხმარებლებისთვის.”
პაშა ბანკი საქართველოს შესახებ
პაშა ბანკი საქართველოში 12 წელია ოპერირებს და ბიზნესებს კორპორატიული საბანკო მომსახურების სრულ სპექტრს სთავაზობს. იგი რეგიონში ერთ-ერთი ყველაზე მსხვილი აზერბაიჯანული ჰოლდინგის - პაშა ჰოლდინგის წევრია. პაშა ბანკი წარმოდგენილია სამ ქვეყანაში - აზერბაიჯანი, საქართველო და თურქეთი. რეგიონში მოღვაწე ბიზნესებისთვის ბანკი მნიშვნელოვანი და ძლიერი ფინანსური პარტნიორია.
(R)