„ქართული ოცნების“ საპატიო თავმჯდომარის, ბიძინა ივანიშვილის ადვოკატი, თემო წიქვაძე აცხადებს, რომ გიორგი ბაჩიაშვილის საქმეზე მხარეთა შორის შეთანხმება „ყველა აუცილებელ საკითხს მოიცავს, რაც საჭიროა“.
საპროცესო შეთანხმების პირობებთან დაკავშირებით "ინტერპრესნიუსის" კითხვაზე, კერძოდ, რამდენი ხნის განმავლობაში მიმდინარეობდა მოლაპარაკებები, ადვოკატმა უპასუხა:
„ამ დეტალებში ვერ შევალ... რაც გაცხადდა ოფიციალურად, ამის დადასტურება ნამდვილად შემიძლია. იმის იქით, ამ ეტაპზე დამატებით კომენტარს არ ვგეგმავთ. შეთანხმება მოხდა ნამდვილად მხარეთა შორის. მათ შორის სამოქალაქო წესით“, - განაცხადა ადვოკატმა.
ზარალის ანაზღაურების ნაწილშიც არსებულ ვალდებულასთან დაკავშირებულ კითხვაზე ადვოკატმა თქვა, რომ დეტალებზე ახლა ვერ ისაუბრებს.
„დეტალებს ახლა ვერ მოგახსენებთ, ზოგადად [შეთანხმების] ფაქტი შემიძლია დაგიდასტუროთ“, - დასძინა მან.
ასევე, ადვოკატმა უპასუხა კითხვას, საპროცესო შეთანხმება მოიცავს თუ არა ზარალის ანაზღაურებასაც, ვინაიდან, ბიძინა ივანიშვილი სწორედ ზიანის ანაზღაურებას ითხოვდა.
„ყველა აუცილებელ საკითხს მოიცავს, რა თქმა უნდა, ეს შეთანხმება. ყველაფერს მოიცავს, რაც საჭიროა, კი, ცხადია“, - განაცხადა ადვოკატმა “ინტერპრესნიუსთან“.