რასა იუკნევიჩიენე - ვიმედოვნებ, ევროპული საბჭო მალე მიიღებს საჭირო პოზიციას და წევრი ქვეყნები საქართველოში რეჟიმის წინააღმდეგ სანქციებთან დაკავშირებით იმოქმედებენ - იმედი მაქვს, ხვალ აბსოლუტური უმრავლესობით მივიღებთ ანგარიშს
მიხარია, რომ ევროპარლამენტის რამდენიმე წევრის გარდა, რომლებიც ყოველთვის პრორუსულები არიან, ყველა სხვა ჯგუფი, რომელმაც დღეს ისაუბრა, ევროპული საქართველოს მხარესაა. მადლობა ამისთვის, - ამის შესახებ ევროპარლამენტარმა რასაც იუკნევიჩიენემ ევროპარლამენტში დასკვნით სიტყვაში განაცხადა.
ევროპარლამენტარმა იმედი გამოთქვა, რომ ხვალ აბსოლუტური უმრავლესობით მიიღებენ საქართველოსთან დაკავშირებულ ანგარიშს.
„ქალბატონო კომისარო [მარტა კოს], ვიცი, რომ თქვენც ქართველი ხალხის მხარეს ხართ. ვიმედოვნებ, რომ ევროპული საბჭო მალე მიიღებს საჭირო პოზიციას და წევრი ქვეყნები, უპირველეს ყოვლისა, რეჟიმის წინააღმდეგ სანქციებთან დაკავშირებით იმოქმედებენ.
[ევროკავშირის საბჭოს] დანიის თავმჯდომარეობას მივმართავ, ინიციატივა აიღონ ქვეყნების გასაერთიანებლად, როგორც მინიმუმ მსურველი ქვეყნების, რათა ზეწოლა მოახდინონ რეჟიმზე ახალი, თავისუფალი და სამართლია არჩევნებისთვის. ეს არის საქართველოს დახმარების ერთადერთი გზა”, - განაცხადა იუკნევიჩიენემ და დასძინა: „მადლობა ყველას. იმედია მაქვს, რომ ხვალ აბსოლუტური უმრავლესობით მივიღებთ ამ ანგარიშს“.
ევროპარლამენტში დღეს საქართველოს საკითხზე დებატები გაიმართა, ხვალ კი კენჭს უყრიან ანგარიშს საქართველოს შესახებ.