„გორგიამ“ უზბეკეთში გამართულ საერთაშორისო სამშენებლო-სარემონტო გამოფენაზე მონაწილეობა მიიღო. აღნიშნული ღონისძიება ცენტრალური აზიის ერთ-ერთი ყველაზე მასშტაბური და გავლენიანი სამშენებლო პლატფორმაა, რომელიც ყოველწლიურად აერთიანებს ინდუსტრიის წამყვან კომპანიებს.
რიგით 27-ე სამშენებლო გამოფენა „Uzbuild 2026” -მა გააერთიანა 22 ქვეყანა და 450-ზე მეტი კომპანია. „გორგიას“ მონაწილეობა აღნიშნულ ღონისძიებაში წარმოადგენს გლობალურ ასპარეზზე გაფართოების სტრატეგიის მორიგ მნიშვნელოვან ნაბიჯსა და ცენტრალური აზიის ბაზარზე პოზიციონირების შესაძლებლობას.
„როგორც სამშენებლო-სარემონტო მასალების სფეროში წამყვანი კომპანია, ჩვენი ერთ-ერთი მთავარი სტრატეგიული მიზანია საერთაშორისო ბაზარზე განვითარება. ბოლო წლებში აქტიურად ვაანალიზებთ და ვსწავლობთ იმ რეგიონებს, სადაც კომპანიის გაფართოება ყველაზე პერსპექტიული იქნება. დღეს უკვე წარმოდგენილნი ვართ ბულგარეთში, სომხეთსა და აზერბაიჯანში, ხოლო ჩვენი პროდუქციის რეალიზაციას ვახდენთ საუდის არაბეთშიც. უზბეკეთის ბაზარი კი ჩვენთვის განვითარების ახალი შესაძლებლობაა, რადგან ქვეყნის ეკონომიკური ზრდა და სამშენებლო სექტორის აქტიური დინამიკა მას სტრატეგიულად მნიშვნელოვან მიმართულებად წარმოაჩენს საერთაშორისო გაფართოებისთვის. “ - აღნიშნა, „გორგიას“ აღმასრულებელმა დირექტორმა, თორნიკე გურულმა
გამოფენაზე „გორგიას“ სტენდმა განსაკუთრებული ინტერესი გამოიწვია, რაც კიდევ ერთხელ ადასტურებს საერთაშორისო ბაზრის მზარდ ინტერესს კომპანიის მიმართ.
ჰიპერმარკეტების ქსელი გორგია ამიერკავკასიაში ყველაზე დიდი კორპორაციაა სამშენებლო-სარემონტო სფეროში. კომპანიის ოფისები მდებარეობს თბილისში, ბაქოში, სტამბოლში, ერევანში, ჯიდასა და სოფიაში.