"ინტერპრესნიუსი" არასწორი ინტერპრეტაციების შეწყვეტის მიზნით, გთავაზობთ ანდერს ფოგ რასმუსენის კომენტარის ვიდეოვერსიას მონტაჟის გარეშე
ნატოს ყოფილი გენერალური მდივნის, ანდერს ფოგ რასმუსენის მიერ „ინტერპრესნიუსისთვის“ მიცემულ ექსკლუზიურ კომენტარს სოციალურ ქსელში საზოგადოების ნაწილისგან არასწორი ინტერპრეტაციები მოჰყვა.
სააგენტოს მიერ გავრცელებული ინფორმაცია ზუსტია. იმ მიზნით, რომ შეწყდეს არასწორი ინტერპრეტაციები, გთავაზობთ კომენტარის ვიდეოვერსიას მონტაჟის გარეშე.
კიდევ ერთხელ ხაზს ვუსვამთ, რომ ინფორმაცია მომზადებულია რასმუსენის მიერ არა თბილისში გამართულ საერთაშორისო კონფერენციაზე სიტყვით გამოსვლაზე, არამედ მის მიერ „ინტერპრესნიუსისთვის“ ექსკლუზიურად მიცემულ კომენტარზე დაყრდნობით.
იხილეთ სტატია: ანდერს ფოგ რასმუსენი - უნდა დაიწყოთ დისკუსიები, მისაღებია თუ არა საქართველო ნატო-ს შეუერთდეს აფხაზეთისა და „სამხრეთ ოსეთის“ გარეშე და მე-5 მუხლმა მხოლოდ ის ტერიტორია მოიცვას, რომელსაც საქართველოს ხელისუფლება აკონტროლებს