სერგო ჩიხლაძე - ამილახვარს არც მინისტრობამდე გაუკეთებია რამე, არც მერე გააკეთებს
ამილახვარს არც მინისტრობამდე გაუკეთებია რამე, არც მერე გააკეთებს და ერთადერთი მე რითაც მამახსოვრდება ამილახვარი და აუცილებლად უნდა აღვნიშნო ეს, არის როდესაც მერიის გულგრილობის გამო, ვაკის პარკის შადრევანში ბავშვი რომ გარდაიცვალა, მშობლებს რომ დააბრალა მისი დაღუპვა, ამით მამახსოვრდება ამილახვარი, - ამის შესახებ „ერთიანობა-ნაციონალური მოძრაობის“ ერთ-ერთმა ლიდერმა სერგო ჩიხლაძემ განათლებისა და მეცნიერების მინისტრის გიორგი ამილახვარის მიერ თანამდებობის დატოვების შესახებ განაცხადა.
მისი თქმით, „ქართული ოცნება“ ხელისუფლებაში მხოლოდ 4 კვირა იქნება და ამ პირობებში, მნიშვნელობა არ აქვს ვინ დაიკავებს ამა თუ იმ მინისტრის თანამდებობას.
„საერთოდ არავითარი მნიშვნელობა არ აქვს ვინ გადადგება და ვინ დადგება - ან ამილახვარი, ან ქალბატონი წულუკიანი, ესენი არიან ბიძინა ივანიშვილის ჭანჭიკები - ერთი მინისტრი მეორით შეიცვლება. არც პოლიტიკური ხედვა აქვთ მათ, არც რეფორმების გატარების სურვილი არ აქვთ და უსიტყვო შემსრულებლად ამილახვარი იქნება თუ სხვა, არანაირი მნიშვნელობა არ აქვს.
ისედაც 4 კვირა დარჩა. ვინც არ უნდა დადგეს, გადადგეს, 4 კვირაში ეს ხალხი აღარ იქნება საქართველოს პოლიტიკურ ლიდერთა შორის. ამილახვარს არც მინისტრობამდე გაუკეთებია რამე, არც მერე გააკეთებს და ერთადერთი მე რითაც მამახსოვრდება ამილახვარი და აუცილებლად უნდა აღვნიშნო ეს, არის როდესაც მერიის გულგრილობის გამო, ვაკის პარკის შადრევანში ბავშვი რომ გარდაიცვალა, მშობლებს რომ დააბრალა მისი დაღუპვა, ამით მამახსოვრდება ამილახვარი, სხვა რამით არ მაგონდება“, - განაცხადა სერგო ჩიხლაძემ.