არსებული ინფორმაციით, სამოქალაქო აქტივისტი ისაკო დევიძე, რომლის ბინაშიც ჩხრეკა მიმდინარეობდა, დააკავეს
არსებული ინფორმაციით, სამოქალაქო აქტივისტი ისაკო დევიძე, რომლის ბინაშიც ჩხრეკა მიმდინარეობდა, დააკავეს.
ინფორმაციას მისი მეგობრები სოციალურ ქსელში ავრცელებენ.
ჯერჯერობით უცნობია, რის საფუძველზე დააკავეს და სად გადაიყვანეს დაკავებული აქტივისტი.
შეგახსენებთ, რომ დღეს პოლიცია ჩხრეკას რამდენიმე სამოქალაქო აქტივისტის სახლში ატარებდა. აღნიშნულის შესახებ ისინი სოციალურ ქსელში თავად წერენ.
კერძოდ, სამართალდამცველები იმყოფებოდნენ სამოქალაქო აქტივისა და „ფეისბუქ“ ჯგუფის, „დაიტოვეს“ ერთ-ერთი დამფუძნებლის, ქრისტინე ბოტკოველის (ნენსი ვოლანდი) სახლში. ასევე, ჩხრეკა ტარდება „დაიტოვეს“ კიდევ ერთი დამფუძნებლის, ილია ღლონტის საცხოვრებელ სახლშიც.
შსს-მ გამოძიება ორი - სისხლის სამართლის კოდექსის 225-ე და 226-ე მუხლებით დაიწყო, რაც ჯგუფური ძალადობის ორგანიზებას, ხელმძღვანელობას ან მასში მონაწილეობას ასევე, ჯგუფური მოქმედების ორგანიზებას ან მასში აქტიური მონაწილეობას გულისხმობს, რომელიც არღვევს საზოგადოებრივ წესრიგს.
მათივე განმარტებით, სამართალდამცველები თბილისის მასშტაბით, სხვადასხვა ლოკაციაზე საგამოძიებო მოქმედებებს მოსამართლის განჩინების საფუძველზე ატარებენ.