შალვა პაპუაშვილი - „საფარის“ ხელმძღვანელის აღიარებიდან ჩანს, რომ სხვადასხვა ევროპული დედაქალაქიდან დაფინანსებული „ენჯეოები“ სახელმწიფო შენობების ძალადობრივ დაკავებას განიხილავენ
როგორც „საფარის“ ხელმძღვანელის ამ აღიარებიდან ჩანს, სხვადასხვა ევროპული დედაქალაქიდან დაფინანსებული „ენჯეოები“ თურმე ასე სასხვათაშორისოდ განიხილავენ სახელმწიფო შენობების ძალადობრივ დაკავებას, - ასე ეხმაურება პარლამენტის თავმჯდომარე შალვა პაპუაშვილი „საფარის“ ხელმძღვანელის, ბაია პატარაიას განცხადებას.
პაპუაშვილის შეფასებით, „ენჯეოებისთვის“ ქვეყანაში ექსტრემიზმი და რადიკალიზმი პრობლემას არ წარმოადგენს.
„როგორც ჩანს, ამ „ენჯეოებისთვის“ ქვეყანაში ექსტრემიზმი და რადიკალიზმი პრობლემას არ წარმოადგენს. მათთვის ერთადერთი კითხვა მდგომარეობს ძალების შეფასებაში, შეძლებენ თუ არა მიზნის მიღწევას.
ასეთ ადამიანებს ჰყავთ დონორები. როდესაც მათ მივმართავთ, რომ გაემიჯნონ ასეთ ექსტრემიზმს, ისინი სდუმან. ეს დუმილი კი ყოველ შემდგომ ძალადობას პირდაპირ ახალისებს“, - წერს შალვა პაპუაშვილი.
პაპუაშვილი სოციალურ ქსელში „რუსთავი 2“-ის „ქარდს“ აზიარებს, რომელიც ეხება ბაია პატარაიას შემდეგ განცხადებას: „ზოგი თვლის, რომ შენობები უნდა ავიღოთ. ეს ნიშნავს დიდ დაპირისპირებას და ციხეების გავსებას დემონსტრანტებით. მე არც კი ვიცი, ვის შეუძლია ამის გაკეთება“, - ამბობს ბაია პატარაია.