აჭარის მთავრობის სახლთან სოფელ ბობოყვათის მოსახლეობა საპროტესტო აქციას მართავს
ქართული პრესის მიმოხილვა 04.09.2025
სულხან თამაზაშვილმა ბათუმის მერის მოვალეობის შემსრულებლად თანამშრომლებს გიორგი ცინცაძე წარუდგინა
შალვა პაპუაშვილი - ბალტიის ქვეყნების ეს აკვიატება უკვე სერიოზულიც აღარ არის - რთულია ახსნა ის განსაკუთრებული აჩემება, რომელიც ქართველი ხალხის მიმართ აქვთ
არჩილ გორდულაძე - ბალტიისპირეთში ბოლშევიზმი თანამედროვე სახით, მაგრამ ძველი სახელებითა და გვარებით დაბრუნდა - „დიფ სთეითის“ მართული ხელისუფლებები მოქმედებენ ისე, როგორც ბოლშევიკურ საბჭოთა კავშირსა და ნაცისტურ დასავლეთში
გია ვოლსკი - ლიეტუვის, ლატვიისა და ესტონეთის იდეაა, როგორმე საქართველო რუსეთის აგრესიის ქვეშ მოჰყვეს და ბალტიისპირეთის ქვეყნების მიმართულებით საფრთხეები შემცირდეს - ეს არის სცენარი!
გრიგოლ გეგელია - სანქციები უკვე სხვადასხვა წრეს მოიცავს - მინდა, ვინც „ოცნების“ ბოროტმოქმედების თანაზიარია, გაიაზროს, რომ მათი საქმეები დასავლეთისთვის ცნობილია - მოუწევთ „ოცნებასთან“ ერთად ჩინეთის, ირანის, ვენესუელას და ნაურუს ამარა დარჩენა
შალვა პაპუაშვილი ლიეტუვის მიერ 10 პირის დასანქცირებაზე - თურმე რა ბოღმას ატარებდა ბალტების პოლიტიკური ელიტა ქართველებზე, რომ დრო იხელთეს და უკვე, ლამის, ლოტოტრონით ირჩევენ სამიზნეს
ლიეტუვამ სავიზო სანქციები საქართველოს კიდევ 10 მოქალაქეს დაუწესა, მათ შორის არიან მოსამართლეები, პროკურორები, მარიამ ლაშხი და ნინო წილოსანი, რაჟდენ კუპრაშვილი და სულხან თამაზაშვილი
ესტონეთმა კიდევ 19 ქართველი ოფიციალური პირი დაასანქცირა, მათ შორის იუსტიციის მინისტრი, გენერალური პროკურორი, საპარლამენტო უმრავლესობის წევრები და მოსამართლეები
პირველ საუნივერსიტეტო კლინიკაში, სადაც თორნიკე რიჟვაძეა მოთავსებული, ირაკლი კობახიძე მივიდა
ვაჟა დარჩია - თამაზაშვილმა გამოაცხადა მორატორიუმი მშენებლობებზე, ნებართვებზე და თქვა, რომ გამოიძიებდა - ჩემი ინფორმაციით, რამდენიმე კვირის წინ თორნიკე რიჟვაძე ქვეყნის დატოვებას აპირებდა, რისი შესაძლებლობაც არ მიეცა