პოლიტიკური გაერთიანება „ძლიერი საქართველო - ლელო, ხალხისთვის, თავისუფლებისთვის“ ლიდერი
1988 წელს დაამთავრა საქართველოს პოლიტექნიკური ინსტიტუტის მექანიკა - მანქანათმშენებლობის ფაკულტეტი;
1988-1990 წლებში იყო საპროექტო ტექნოლოგიური სამეცნიერო კვლევითი ინსტიტუტის ინჟინერი;
1991 წელს ფირმა „სანსის“ დირექტორი; 1991 წლიდან “TBC თბილისის ბიზნეს ცენტრის“ პრეზიდენტი.
1995 წლიდან კომპანია საქათველოს მინისა და მინერალური წყლების (GG&MW Co. N. V. ამჟამად Borjomi Beverages Co N. V) დამფუძნებელი და პარტნიორი;
1997-2007 წლებში საქართველოს ოლიმიური კომიტეტის ვიცე-პრეზიდენტი.
1998 – 2000 წლებში დაასრულა ჰარვარდის ბიზნეს სკოლა, ბოსტონში. (Owner President Management Program (OPM 29))
1999-2002 წლებში იყო საქართველოს მიკროსაფინანსო ბანკის სამეთვალყურეო საბჭოს თავმჯდომარის მოადგილე/
2004 წლიდან საქართველოს რეკონსტრუქციისა და განვითარების კომპანიის (GRDC) დამფუძნებელი და პარტნიორი;
2010 წლიდან იყო თბილისში ამერიკული აკადემიის საბჭოს თავმჯდომარე (American Academy in Tbilisi) და „ლისის ტბის განვითარება“ ( Lisi Lake Development) სამეთვალყურეო საბჭოს თავმჯდომარე.
მამუკა ხაზარაძე დაჯილდოებულია ბრწყინვალების საპრეზიდენტო ორდენით.
2014 წელს ბ-ნი ხაზარაძე ერნსტ ენდ იანგმა საქართველოს წლის მეწარმედ აღიარა.
2019 წელს “ლელო საქართველოსთვის“ დაარსებამდე, მამუკა ხაზარაძე იყო ანაკლიის განვითრების კონსორციუმის გამგეობის თავმჯდომარე 2014-2019 წლებში, როდესაც შენდებოდა პირველი ღრმაწყლოვანი პორტი საქართველოში.
2019 წელს მამუაკა ხაზარაძემ ბადრი ჯაფარიძესთან და გამოჩენილ პოლიტიკოსებთან ერთად დააფუძნა პოლიტიკური გაერთიანება „ლელო საქართველოსთვის“ და ის ლელოს თავმჯდომარედ 2019 წლის დეკემბერში აირჩიეს.
ირაკლი კუპრაძე - თუ ქმედითი შეთავაზება იარსებებს, დავფიქრდებით, მაგრამ რაზე ვამბობ უარს, ვინმემ იცით? ან „ქართული ქარტია“ გადააგდეს, აღარ არსებობს, გააწერეს ხელი თუ ჯვარი აიყარეს? - ჩვენ ვაძლიერებთ „ლელოს“, რაშიც მამუკა და ბადრი აქტიურად არიან ჩართული
ანა ბუჩუკური - შალვა პაპუაშვილია შავი იუმორის სფერო, მის ადგილას ვიდარდებდი - მოუწევთ პასუხის გაცემა უკანონობისა და კონსტიტუციის ფეხქვეშ გათელვისთვის
შალვა პაპუაშვილი გიორგი გახარიაზე - შავი იუმორის სფეროა, რომ ბრალდებული პირი უსაფრთხოების კონფერენციაზე  უნდა აღმოჩნდეს, ასეთი დაპატიჟება ბევრი გვინახავს: ხაზარაძე ამბობდა, ტრამპის ინაუგურაციაზე ვარ დაპატიჟებულიო და ქუჩაში დაბორიალობდა ყინვაში
ელენე ხოშტარია ე.წ. საბოტაჟის საქმეზე - ეს არის რუსული რეჟიმის მიერ დასავლეთის გასამართლება, საქვეყნოდ და ღიად - მხოლოდ ბედნიერი ვიქნები თუ ივანიშვილის დასანქცირებაში 1% მაინც არის ჩემი წვლილი
თაზო დათუნაშვილი - „ოცნება“ ცდილობდა, მდინარაძის აშშ-ში ვიზიტი დაემალა, მაგრამ გაუსკდათ ეს ამბავი და იძულებული იყვნენ, ეთქვათ, ხორვატიის პრეზიდენტის ვიზიტი კი მაქსიმუმია, რისი გაკეთებაც „ოცნებას“ ლობიზმის ფონზე შეუძლია
შალვა პაპუაშვილი ე.წ. საბოტაჟის საქმეში ბრალდებულებზე - ამ პოლიტიკოსების საქციელი შეიძლება შეფასდეს როგორც ღალატი - რაც შეეხება სანქციებს, ძმობა ვაჩვენეთ, იმათმა კი წვრილმან სააკაშვილებსა და პოლიტიკურ ინტრიგებში გაგვცვალეს
გიორგი სიორიძე - დღევანდელი სასამართლო პროცესი კიდევ ერთხელ იყო იმის დადასტურება, რომ ყველანი „ერთ ქვაბში მოგვხარშონ“
ე.წ. საბოტაჟის საქმის პროკურორი განმარტავს, რა მტკიცებულებების საფუძველზე წარედგინა ბრალდება რვა პოლიტიკოსს
ზურაბ ჯაფარიძე ე.წ. საბოტაჟის საქმეზე - საქმე ბოდვაა, მაგრამ რატომ აკეთებენ? - რომ ყველა მეტ-ნაკლებად გამორჩეული ლიდერი ერთად დაესვათ სასამართლოზე, ფოტო გავრცელებულიყო და ივანიშვილს ამომრჩევლისთვის ეჩვენებინა
ე.წ. საბოტაჟის საქმეზე ბრალდებული რვა პოლიტიკოსის - მიხეილ სააკაშვილის, ნიკა მელიას, ნიკა გვარამიას, ზურაბ გირჩი ჯაფარიძის, გიორგი ვაშაძის, ბადრი ჯაფარიძის, მამუკა ხაზარაძისა და ელენე ხოშტარიას საქმე სასამართლოს არსებითად განსახილველად გადაეცა
გიორგი ვაშაძე - რა მოხდა ისეთი, რომ ყველა ერთადაა საბრალდებო სკამზე და პროკურატურა საოცარ მუხლებს გვედავება? - არცერთი მტკიცებულება არ დევს ჩემი ურთიერთობის უკრაინასთან, რომ რამე სახის სამხედრო ინფორმაციას მოვიპოვებდი, ან ვინმეს ვაძლევდი
მიხეილ სააკაშვილი პროცესზე - ველი კიდევ 3 წელს, 16 წელი მექნება სასჯელი - სერიულ მკვლელებს და პედოფილებს უსჯიან ამდენს
ნიკა გვარამია - 40-ტომიან საქმეში სულ ორი წინადადებაა, სადაც ნახსენები ვარ და წერია, არ ვიცით, იდგა თუ არა იქო - წინა საქმეში ის მაინც ვიცოდი, დანაშაულად რა ჩათვალა პროკურატურამ, იქ ზმნები მაინც იყო, აქ ზმნებიც არაა, რა გავაკეთე?
ნიკა გვარამიას მეუღლე - ერთადერთი მოლოდინი, რაც შეიძლება მე ან ნიკას გვქონდეს, ერთმანეთის და ხალხის ნახვაა - სასამართლო არ არსებობს და რაიმე კანონიერი მოლოდინები არ გაგვაჩნია
გიორგი ვაშაძე სასამართლო პროცესზე - თავი რომ დაიცვა, ხომ უნდა იცოდე, რას გედავებიან - საქმის მასალებში ვერაფერი ვიპოვე, ვერც ფარული ჩანაწერები ან სხვა რამე - მითხარით, რას მედავებიან?